Spoznajte Nobilis Tilia

Všetko, čo robíme, sa snažíme pomáhať ľuďom a prispievať k lepšiemu stavu vecí okolo nás. Rozvíjame misiu, ktorú značke  Nobilis Tilia vtlačili jej zakladatelia Zbyněk Šedivý a Adéla a Petr Zrubečtí. Spoločne naďalej určujú smer našej cesty a podieľajú sa na rozvoji spoločnosti a jej produktov.

Naša cesta sa začala v roku 1990, keď sa vtedajší učiteľ, inak aj vášnivý botanik a športovec PaedDr. Zbyněk Šedivý, začal profesionálne zaoberať účinkami liečivých rastlín. Hľadal, ako čo najlepšie využiť svoju silu v prospech ľudského zdravia. Svoje vedomosti pretavil do prvých produktov "prírodnej lekárne" a v roku 1994 do založenia spoločnosti Nobela v Krásnej Lípe.

Od samého začiatku zdôrazňoval kvalitu a účinnosť svojich olejov a krémov. Preto pozval vedcov na spoluprácu – recepty vytvoril s odborníkom na vývoj kozmetiky prof. Ing. Janom Šmidrkalom, CSc. alebo s popredným českým dermatológom Doc. MUDr. Otakarem Feřtekem. Spolu s Dr. Boenou Appetaurovou a jej dcérou Barborou Novákovou vytvoril Zbyněk Šedivý špeciálnu ponuku produktov pre kozmetické salóny. Aj dnes nám záleží na maximálnej efektivite – neustále vylepšujeme naše receptúry a vytvárame nové.

V roku 2003 sa ku Zbyněkovi pridali Adéla a Petr Zrubečtí. Vďaka Adélinej profesionálnej erudícii a početným zahraničným kontaktom a organizačnému talentu jej manžela Petra sme získali nový impulz pre ďalší rozvoj. V tom čase bola Nobela premenovaná na Nobilis Tilia, čo v latinčine znamená Krásna lipa. Je to naša vďaka mestu, v ktorého náručí sa firma zrodila a pod ktorého miestnu správu patrí dodnes.

S rastom spoločnosti nevyhnutne prišla potreba presťahovať sa do väčšieho a najmä vlastného priestoru. Hľadali sme však niečo iné ako len laboratórium, kanceláriu, výrobu a sklad niekde pri hlavnej ceste. Chceli sme vyrábať prírodnú kozmetiku autenticky čo najbližšie k prírode a vytvoriť zmysluplné miesto nielen pre prácu, ale aj pre ďalšie aktivity súvisiace s aromaterapiou. Našli sme Vlčiu horu. Presťahovali sme sa sem v roku 2004.

              

Kúpili sme opustenú budovu s priľahlým pozemkom. Bol to prvý krok k splneniu nášho sna o autentickom mieste na tvorbu prírodnej kozmetiky skutočne v prírode.

Trpezlivo, kúsok po kúsku, sme začali toto miesto zlepšovať. Každý rok sme sa tešili z niečoho nového – od opravených priestorov na výrobu, od založenia záhrady, od rybníka či čistiarne koreňov... Najviac nás potešilo otvorenie návštevníckeho centra v roku 2016, keď sme verejnosti otvorili krásne zrekonštruované priestory bývalej dedinskej školy s obchodom a čajovňou a o dva roky neskôr sme v záhrade vytvorili kvetinovú mandalu s altánkom a štyrmi menhirmi – strážcami svetových svetiel.

Duch Vlčej hory, radosť zo stvorenia a láska k prírode sú skryté ingrediencie v našich výrobkoch, ktoré sú viditeľné len zo srdca.