Vážení zákazníci, ak by ste potrebovali pomôcť s výberom sme tu pre vás. Pampuri

Príbeh Pampuri

O nás

Príroda vie najlepšie. Tomu veríme, to si myslíme a týmto sa riadi celé naše Pampuri.

Sme e-shop zameraný na krásu a predovšetkým zdravie, na ktorom nájdete skladbu tých najlepších slovenských a zahraničných značiek. A čo ich spája? Príroda. Alebo lepšie povedané prírodné zloženie produktov.


dizajn

Prečo práve Pampuri?

História ľudového liečiteľstva pramení zo životných skúsenosti našich predkov, ktorí žili oddávna v úzkom prepojení s prírodou. Ako pomoc proti rôznym chorobám, pandémiám či úrazom využívali liečivú silu najmä rastlín, minerálov, vody a svetla. Táto forma liečiteľstva sa vytvárala postupne z náhodných skúseností celých generácií a toto bohatstvo sa podarilo zachovať v podobe receptárov obsahujúcich byliny či liečivá živočíšneho pôvodu, z ktorých vieme čerpať aj dnes

dizajn
dizajn

Ako plynul čas a narastal technický pokrok sa toto učenie potláčalo do úzadia a označovalo sa za nevedecké. Postupne sa začali liečivé bylinky nahrádzať syntetickou výrobou liekov. Začali sme sa vzďaľovať od bylinkárstva.

No počas prvej svetovej vojny, ktorá spôsobila nedostatok liekov a potravín sme boli „donútení“ opäť sa vrátiť k tomu, čo je pre nás najdostupnejšie a najprirodzenejšie- k prírode . V tomto období žil aj sv. Richard Pampuri.

dizajn

Svätý Richard Pampuri bol talianským lekárom, ktorý sa rozhodol zasvätiť celý svoj život na pomoc chorým. O svojich pacientov sa staral nesmierne obetavo a s láskou. Pri liečení tiež využíval rôzne byliny, rastliny a všetko čo príroda poskytla. A presne to chceme aj my. Pomáhať vám tou najprirodzenejšou cestou v súlade s prírodou. Keďže celý tento príbeh nám je veľmi blízky, rozhodli sme sa požičať si meno sv. Richarda a tak vznikol názov Pampuri.

dizajn