Ranná Skincare Rutina

Po krajšej a zdravšej pleti túži snáď každá žena.  Aj tá, ktorú trápi pigmentácia, tá s akné, tá, ktorá má pleť dehydratovanú, suchú a naopak príliš mastnú ale i tá, ktorá sa narodila s krásnou pleťou vie, že o pleť sa treba neustále starať. Ako sa vraví, ráno robí deň a to platí i v starostlivosti o vašu pleť. V dnešnom článku sa preto povenujeme práve rannej skincare rutine.  

Nájsť si čas na svoju rannú skincare je nevyhnutné. V prvom rade je dôležité nájsť tie správne produkty, ktoré vašej pokožke vyhovujú a následne zvoliť tú správnu postupnosť. Veľakrát býva kameňom úrazu práve nesprávna postupnosť v aplikovaní kozmetických prípravkov na svoju pleť. Pýtate sa, čím mám začať ? Sérum, maska, krém, pleťový hydrolát ? Na čo mi je toto všetko dobré ?

Nezúfajte, Pampuri vám je vždy nápomocné. Pri tejto príležitosti vám predstavujeme i našu krásnu ambasádorku, modelku a marketing managerku Katarínu Očovanovú, ktorá vám poodhalí svoj beauty svet.  Ukáže vám, čo používa na pleť, ako sa stará o svoje vlasy, pokožku celého tela, tipy a triky v aplikácií produktov, ktoré môžu pomôcť aj vám pri vašej skincare.

Ranná rutina si nevyžaduje toľko námahy ako tá večerná, no je rovnako dôležitá. Je najmä o ochrane a preto, umyť si tvár iba čistou vodou vám stačiť určite nebude! Keď už spomíname vodu, hneď po prebudení vypite pohár čistej vody. Pitie vody hneď po zobudení je spájané s predchádzaním, ako aj priamo s liečbou veľkého množstva ochorení. Vráťme sa však k našej rannej rutine.  Je dobré , ak si na odličovací tampón kvapnete trochu z odličovacieho oleja alebo gélu a prečistíte pleť od mastnoty a nečistôt , ktoré sa vám počas spánku na pleti usadili.

Ako ďalšie použite hydratačné tonikum alebo sprej, kvetové vody ktoré vašu pleť osviežia.   Aj naša ambasádorka používa po vyčistení pleťový hydrolát z ruže, konkrétne od značky Two Cosmetics. Ružová voda je neuveriteľne všestranná vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam a bohatému obsahu antioxidantov. Pomáha upokojiť pokožku, hydratuje a zjednocuje jej tón.

Nezabúdajte, že aj očné okolie potrebuje kúsok vášho času. Použite hutnejší, výživný alebo antiage očný krém, najlepšie v roll-one. Nanášanie je efektívnejšie a zároveň zjemňuje tmavé kruhy, opuchy očného okolia a osviežuje pokožku očných kontúr. Ako druhý príklad, pokiaľ máte viac času alebo medzi časom, kedy si vychutnáte svoju rannú kávičku, čaj sú masky na očné okolie, ktoré obľubuje i naša Katrína. Ide o Kolagénové pásiky MAGICSTRIPES. Ich chladivý efekt redukuje opuchnuté viečka a zmierňuje tmavé kruhy pod očami. Kyselina hyalurónová dodáva pleti extra dávku hydratácie a okamžite odstraňuje jemné vrásky a znaky vysušenej pokožky okolia očí. Taký náš malý tip je dať si pásiky aspoň na pol hodinu do chladničky pre ešte väčší chladivý efekt :-)

                                                            

Na koniec uzamknite a dodajte vašej pleti dávku výživy v podobe denného krému či už používate hydratačný, antiage, protizápalový na problematickú pleť alebo rozjasňujúci. Nezabúdajte na SPF. Produkty s SPF je dôležité používať každý deň, nie iba keď sa idete opaľovať alebo svieti slnko.

Zaujíma vás, aký krém používajú modelky ? Naša Katka má v tom jasno. Enecta kanabidiolový hydratačný krém s obsahom CBD. Jeho exkluzívne zloženie s konopným olejom a CBD posilňuje pokožku a hĺbkovo ju hydratuje.

Na koniec malé suma sumárum. Ako môžete vidieť, v rannej rutine je dôležité čistenie, hydratácia a SPF. Nebojte sa používať produkty rôznych značiek, no produkty, ktoré sú pre vás vhodné so správnou technikou a postupnosťou. Čítajte si zloženie, aby ste svojej pleti neuškodili a zbytočne ju nepodráždili.

Veríme, že sme vás inšpirovali a ukázali, čo by vo vašej rannej skin rutine nemalo chýbať. Vykročte do každého nového dňa i vy ako modelka s krásnou a oslnivou pleťou. 

Ak chcete vidieť celú Katkinu rannú skin rutinu, môžete si ju pozrieť na našom instagrame pampuri.sk 

 

Pampuri

              Pripravila: Miroslava Miklíková